Вили на Ибица | Куќи и вили со базен за изнајмување и продажба на островот Ибица.

Liveивејте го совршеното искуство на Ибица

Liveивејте го совршеното Ибица Искуство

Пронајдете го вашето рајско парче меѓу нашиот избор на вили на Ибица

Изнајмувања вили на Ибица

Ние сме посветени на наоѓање на вашата идеална вила за одмор на Ибица.

Изберете меѓу нашите избори луксузни вили со базен или типични фини со душа, секоја од вилите во нашето портфолио е внимателно избрана и нуди секакви удобности.

Јужна

-

Сан Хозе

10

5

5

Додадете во омилени Отстрани од Омилени

Северна

-

Сан Хуан

10

5

6

Додадете во омилени Отстрани од Омилени

центар

-

Санта Гертрудис

8

4

3

Додадете во омилени Отстрани од Омилени

Јужна

-

Сан Хозе

10

5

6

Додадете во омилени Отстрани од Омилени

Ибица, белиот остров

Прекрасни плажи со тиркизни води и стрмни карпи, живописни села, вкусна гастрономија и некои од најпознатите клубови во светот. Ибица е сето ова и многу повеќе. Неговото културно наследство што произлегува од размената на различните култури што ја сочинуваат нејзината историја, Пуник, Римјанин, Феникијски ... го претвори овој мал медитерански остров во светска референца.

Па, зошто да уживате на Ибица само во текот на летото? Без разлика дали е Божиќ, Велигденска недела или кое било друго време од годината, семејствата можат да уживаат во низа активности на море благодарение на нежната клима и изобилството на сончеви денови.

Ако ви треба совет за тоа каде да останете, само пополнете го образецот или јавете се.
Ние ќе бидеме среќни да ви помогнеме да ја пронајдете совршената вила и да ја откриете автентичната Ибица.

Претплатете се на нашите Newsletter

Недвижен имот на Ибица

И покрај тоа што е познат по својот ноќен живот и трендовски места, Ибица е многу повеќе од плажи и клубови. Островот нуди волшебни и прекрасни места, незагадена околина и одличен квалитет на живот на само неколку часа лет од кое било место во Европа.
Ибица е совршено место за поседување куќа.

Погледнете ги нашите списоци на вили за продажба, станови и проекти за развој на земјиште на Ибица

списание
Ажурирање на 17 ноември 2021 година Во моментов правната рамка во Шпанија не ја утврдува обврската за вакцинација и наметнува затворање за невакцинираните, како што е веќе воспоставено
ковид-19-голема
16 ноември 2021 година Во моментот на Ибица и Форментера има 266 луѓе
диско-ибица-отворање
Ограничувањата во Ибица и Форментера поради коронавирусот Ковид-19 се укинати како
долгорочно-изнајмување-стан-во-Ибица
Од почетокот на пандемијата коронавирус ковид-19, се повеќе луѓе се навикнуваат
Суперијахт-ибица
Повелбата за суперјахти во архипелагот Балеар е најдобрата можност да доживеете некои
списание
Ажурирање на 17 ноември 2021 година Во моментов правната рамка во Шпанија не ја утврдува обврската за вакцинација и наметнува затворање за невакцинираните, како што е веќе воспоставено
16 ноември 2021 година Во моментот на Ибица и Форментера има 266 лица заразени со коронавирус ковид-19. Ова е најголем број активни случаи на вирусот
Ограничувањата на Ибица и Форментера поради коронавирусот ковид-19 се укинуваат со подобрувањето на епидемиолошката состојба на Балеарските Острови. Клубовите на Ибица ќе можат да се отворат
Од почетокот на пандемијата коронавирус ковид-19, повеќе луѓе се навикнуваат да работат од дома и додека социјалното дистанцирање е сè уште во сила и многу земји
Повелбата за суперјахта во архипелагот Балеар е најдобрата можност да се доживеат некои од најубавите предели во медитеранското море. И чантирање екипаж на моторна јахта
Додека стотици Европејци демонстрираат на улиците против нивните влади за изречените ограничувања, кои уште еднаш ги затвораат во своите домови со можност да одат

Ексклузивна луксузна вила на Ибица со поглед кон морето

Фантастична вила во минималистички стил на Ибица

Прекрасно модерна и стилска вила на Ибица

Современа вила на Ибица

YourIbiza

Ништо не го победи нашето вистинско локално познавање на Ибица.

Ние сме посветени на наоѓање на вашата идеална вила за одмор на Ибица.
Изберете меѓу нашите избори луксузни вили со базен или типични фини со душа, секоја од вилите во нашето портфолио е внимателно избрана и нуди секакви удобности.

Јавете ни се за помош, најдобри цени и консиерж услуга.

Вили на Ибица | Куќи и вили со базен, за изнајмување и продажба на островот Ибица.

Избор на вили за изнајмување

Лукс

Минималистички

Финки

Класичен

Недвижен имот на Ибица

Вили

Апартмани

земја

Одлични вили

Блог, списание, совети за Ибица

Ажурирање на 17 ноември 2021 година Во моментов правната рамка во Шпанија не ја утврдува обврската за вакцинација и наметнува затворање за невакцинираните, како што е веќе воспоставено
ковид-19-голема
16 ноември 2021 година Во моментот на Ибица и Форментера има 266 луѓе
диско-ибица-отворање
Ограничувањата во Ибица и Форментера поради коронавирусот Ковид-19 се укинати како
долгорочно-изнајмување-стан-во-Ибица
Од почетокот на пандемијата коронавирус ковид-19, се повеќе луѓе се навикнуваат
Суперијахт-ибица
Повелбата за суперјахти во архипелагот Балеар е најдобрата можност да доживеете некои

Контактирајте нѐ

Откриен е проблем во следниот формулар. Поднесувањето може да резултира со грешки. Ве молиме контактирајте со администраторот на страницата.

Контакт Инфо

Изнајмувања по површина

Јужна

 • Es Cubells
 • Кала undундал
 • Сан Хозе
 • Cala Conta
 • Кала Баса
 • Сан Jordорди

Исток

 • Ибица
 • Санта Еулија
 • Таламанка
 • Исус
 • Сан Карлос
 • Ес Канар

Вест

 • Сан Антонио
 • Кала Салада
 • Дедо Инес
 • Сан Матеу
 • Кала Грацио

центар

 • С.Гетрудис
 • Сан Рафаел

Северна

 • Сан Мигел
 • Сан Висенте
 • Сан Хуан
 • Сан Лоренцо
Безымянный-1_Монтажная область 1_Монтажная область 1_Монтажная область 1_Монтажная область 1_Монтажная область 1_Монтажная область 1_Монтажная область 1_Монтажная область 1_Монтажная область 1_Монтажная область

Оваа веб-страница користи колачиња за да го обезбеди најдоброто искуство на нашата веб-страница.